Kronika

Malá sportovní olympiáda

Září je měsíc, ve kterém se každý rok v Domově pro seniory Radkova Lhota, pořádá Malá sportovní olympiáda. Vždycky se do Radkovy Lhoty těšíme. I letos jsme se soutěže účastnili a bojovali seč nám síly stačily. V deseti zajímavých disciplínách si porovnávali svou zručnost, důvtip a um soutěžící ze šesti domovů. Štěstí nám přálo, vybojovali jsme krásné 3. místo. Soutěžící našeho Domova, paní Alenka, navíc získala ocenění jako nejlepší žena. Všichni si odvezli dárkové koše, poháry a medaili. Počasí bylo nádherné a naše soutěžící uživatelky velmi spokojené.

Více

Tématické výlety - srpen 2019

V měsíci srpnu jsme se byli podívat v Přerově. V Michalově i na náměstí jsme již byli několikrát, tak jsme se rozhodli, že se podíváme na Lagunu. Je to klidová oblast, která se nachází v těsné blízkosti Bečvy a národní přírodní rezervace Žebračka. Na výlet jeli hlavně lidé, kteří pochází s Přerova, na lagunu chodili a chtěli si zavzpomínat. Výlety se konaly 1. 8. a 6. 8. 2019. Pro milovníky přírody a houbaření jsme naplánovali na 23. 8. a 27. 8. 2019 výlet do nedalekého lesa poblíž hradu Helfštýn. Cílem naší cesty byla myslivecká chata Hubert. Tam jsme zaparkovali auto a užívali si ticha, čistého vzduchu a zeleně. Zdatnější uživatelé brouzdali lesem a sbírali hříbky, ostatní určovali stromy podle listů, jehličí nebo šišek. Těší nás, že na všechny výlety byly ze strany uživatelů kladné ohlasy.

Více

Sportovní turnaj

Ve čtvrtek, 29. srpna 2019, jsme přijali pozvání na sportovní turnaj do Domova pro seniory Prostějov. Každý rok v jejich rozlehlé zahradě zkouší zručnost a dovednost spoustu klientů z domovů pro seniory. I naši uživatelé se rádi zapojují do soutěžení. V deseti disciplínách měli možnost vyzkoušet své vědomosti, postřeh, přesnost a zapojit jemnou motoriku. Všichni se velmi snažili, ale konkurence byla veliká. První místo, ze 14 přihlášených, získalo domácí družstvo. I když se naši soutěžící umístili na 10. místě, přesto odjížděli z Prostějova s úsměvem a dobrou náladou.

Více

Muzikoterapie

Ve dnech 29. 7., 31. 7. a 2. 8. 2019 probíhala pod zahradním stanem muzikoterapie s paní Ditou Veselou. Paní Veselá zvolila na každý den jiné téma, kterému se věnovala. První den povídala a hrála na téma "Barvy kolem nás". Druhý den na téma "Voda jako nositelka informací v nás i kolem nás" a třetí den "Síla myšlenky, smysl života, léčení hudbou".

Více

Tématické výlety - červenec 2019

V měsíci červenci jsme pořádali výlety do meditační zahrady v Lipníku nad Bečvou. S historií zahrady nás seznámila sestřička Bětka, která nám řekla, že se jedná o veřejný park. Meditační zahrada se začala budovat v roce 2006 a nabízí možnost relaxace, klidného odpočinutí či zamyšlení. Zahradu jsme navštívili 2. a 9. 7. 2019. Ve dnech 11. a 16. 7. 2019 jsme se byli podívat na osecký splav a Jadran. Hranice a Arboretum střední lesnické školy Hranice jsme navštívili 18. a 30. 7. 2019. Téměř uprostřed města jsme v krásné, klidné přírodě poznávali známé i méně známé stromy a keře. Také jsme pro velký zájem navštívili dne 23. 7. 2019, námi oblíbený, Svatý Hostýn.

Více

Melounová párty

Léto je v plném proudu, počasí krásné a tak máme chuť oslavovat. Pozvali jsme paní Elišku, která nám po celé odpoledne zpívala a hrála na klávesy. Uživatelé si zanotovali s ní a někteří i zatancovali. Akce probíhala pod letně vyzdobeným zahradním stanem. Protože bylo velmi teplo, měli všichni přítomní připravený dostatek melounového nápoje, džusu a vody. K zakousnutí nasmažily paní kuchařky palačinky a přichystaly chléb se šunkovou a sýrovou pěnou. Bylo to velmi vydařené odpoledne, všichni se moc dobře bavili.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz