Kronika

Křeslo pro hosta

Ve středu 21. 11. 2018 jsme v DAS přivítali Ing. Karla Kolaříka, ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Pan Kolařík vyprávěl o svém životě i práci. Seznámil nás s technikou, vybaveností a systémem HZS. Zdůraznil důležitost spolupráce profesionálních i dobrovolných hasičů, která je v České republice na velmi vysoké úrovni a také povídal o integrovaném záchranném systému. Své vyprávění prokládal zajímavostmi z práce hasičů. Všem přítomným seniorům se beseda s plukovníkem Karlem Kolaříkem velmi líbila.

Více

Královská lípa vypráví

V sobotu 17. 11. 2017 náš Domov navštívila Mgr. Dita Veselá, hudební pedagožka z Pardubic, která se svými dětmi zahrála představení pod názvem "Královská lípa vypráví". Jednalo se o poutavé povídání lípy, která nás svým příběhem provází dějinami Česka od malého stromečku po současnost. Vyprávění bylo doprovázené písněmi, zaměřenými na probíhající historické období a hrou na různé hudební nástroje. Všem přítomným seniorům se vystoupení velmi líbilo.

Více

Kvízové dopoledne

V pondělí 12. 11. 2018 nás navštívili manželé Hradilovi, kteří si připravili pro naše seniory kvízové dopoledne po názvem Kde domov můj, zaměřené na 100. výročí vzniku Československa. Senioři nejen odpovídali na otázky týkající se první republiky a současnosti, ale také si zazpívali a zavzpomínali na dětství. Každý zúčastněný byl oceněný upomínkovou kartičkou, na které byl znázorněný lipový list a ti nejlepší získali medaili z borovicového dřeva, které manželé Hradilovi sami vyrobili. Celé dopoledne bylo zajímavé a poučné, všem přítomným se velmi líbilo. Děkujeme manželům Hradilovým.

Více

Svatomartinské odpoledne

V pátek 9. listopadu jsme si připomněli blížící se svátek Svatého Martina. V odpoledních hodinách, na jídelně Zámku, hráli a zpívali k poslechu i tanci pan Zedek a pan Mikula. Naši senioři si kromě hudby poslechli zajímavé povídání o Svatém Martinovi, o pečené huse a o svatomartinském víně. Bílé víno bylo podáváno během zábavy spolu s chlebíčky, zákuskem a kávou. Celé odpoledne bylo příjemné a seniorům se velmi líbilo.

Více

Uctění památky zesnulých

V období svátku zesnulých jsme nabídli našim seniorům možnost uctít památku, zapálit svíčku a zavzpomínat u hrobů svých příbuzných. V týdnu od 29. 10. 2018 do 2. 11. 2018 jsme navštívili hřbitovy v Horní Moštěnici, Vlkoši, Rokytnici, Čekyni, Lipníku nad Bečvou, Předmostí a v Přerově. Na hřbitově v Pavlovicích u Přerova jsme položili věnec na hrob Alfreda Skeneho. Zapálili jsme svíčku a zavzpomínali na život rodu Skenů a jejich velký přínos pro náš Domov i pro celou obec Pavlovice u Přerova.

Více

Výstava prací

Ve dnech 25. - 28. října probíhala v Kulturním domě v Pavlovicích u Přerova výstava ručních prací. Jednalo se o společnou výstavu seniorů z DAS Pavlovice u Přerova, dětí z centra Ráj Pavlovice u Přerova a chlapců z DDŠ Veselíčko. Ti, kteří se přišli na výstavu podívat, mohli obdivovat vyšívané ubrousky, budky pro ptáčky, práci s papírem, keramiku, práci s recyklovaným i přírodním materiálem.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz