Kronika

"Šipkování" v Hranicích

V úterý 27. 11. 2018 jsme se zúčastnili "Šipkování" v DS Hranice. Pozvání na soutěž v šipkách přijaly 4 Domovy. Soutěžilo celkem 5 tříčlenných družstev z Domovů pro seniory Hranice, Prostějov, Přerov, Radkova Lhota a Pavlovice u Přerova. Soutěžilo se v deseti kolech a body se sčítaly. Naši senioři vybojovali krásné třetí místo.

Více

Pečení perníčků

Tradiční pečení a zdobení perníčků se v dílně našeho Domova konalo v pondělí 26. 11. 2018. Seniorky si připravily těsto, vykrájely různé tvary, poctivě hlídaly pečení aby se nic nepřipálilo a nakonec perníčky krásně nazdobily. Perníčky ochutnají senioři na Mikulášské zábavě konané 5. 12. 2018. Pečením perníčků začínají vánoční přípravy v Domově. Následuje vánoční výzdoba na všech odděleních a vánoční akce pro uživatele.

Více

Křeslo pro hosta

Ve středu 21. 11. 2018 jsme v DAS přivítali Ing. Karla Kolaříka, ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Pan Kolařík vyprávěl o svém životě i práci. Seznámil nás s technikou, vybaveností a systémem HZS. Zdůraznil důležitost spolupráce profesionálních i dobrovolných hasičů, která je v České republice na velmi vysoké úrovni a také povídal o integrovaném záchranném systému. Své vyprávění prokládal zajímavostmi z práce hasičů. Všem přítomným seniorům se beseda s plukovníkem Karlem Kolaříkem velmi líbila.

Více

Královská lípa vypráví

V sobotu 17. 11. 2018 náš Domov navštívila Mgr. Dita Veselá, hudební pedagožka z Pardubic, která se svými dětmi zahrála představení pod názvem "Královská lípa vypráví". Jednalo se o poutavé povídání lípy, která nás svým příběhem provází dějinami Česka od malého stromečku po současnost. Vyprávění bylo doprovázené písněmi, zaměřenými na probíhající historické období a hrou na různé hudební nástroje. Všem přítomným seniorům se vystoupení velmi líbilo.

Více

Kvízové dopoledne

V pondělí 12. 11. 2018 nás navštívili manželé Hradilovi, kteří si připravili pro naše seniory kvízové dopoledne po názvem Kde domov můj, zaměřené na 100. výročí vzniku Československa. Senioři nejen odpovídali na otázky týkající se první republiky a současnosti, ale také si zazpívali a zavzpomínali na dětství. Každý zúčastněný byl oceněný upomínkovou kartičkou, na které byl znázorněný lipový list a ti nejlepší získali medaili z borovicového dřeva, které manželé Hradilovi sami vyrobili. Celé dopoledne bylo zajímavé a poučné, všem přítomným se velmi líbilo. Děkujeme manželům Hradilovým.

Více

Svatomartinské odpoledne

V pátek 9. listopadu jsme si připomněli blížící se svátek Svatého Martina. V odpoledních hodinách, na jídelně Zámku, hráli a zpívali k poslechu i tanci pan Zedek a pan Mikula. Naši senioři si kromě hudby poslechli zajímavé povídání o Svatém Martinovi, o pečené huse a o svatomartinském víně. Bílé víno bylo podáváno během zábavy spolu s chlebíčky, zákuskem a kávou. Celé odpoledne bylo příjemné a seniorům se velmi líbilo.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz