Kronika

Vánoční houslový koncert

Vánočním houslovým koncertem zakončujeme každý rok sérii vánočních besídek a dobročinných akcí v Domově. Paní Alena Holčáková se svými žáky hrají na všech budovách a patrech koledy, aby je mohli poslouchat i uživatelé upoutaní na lůžko. Paní Holčákové patří velké poděkování za každoroční zpříjemnění vánočních svátků.

Více

Vánoční posezení a návštěva studentů Gymnázia Jakuba Škody

Ve středu 18. 12. 2019 jsme uspořádali malé předvánoční posezení pro uživatele, kteří se celý rok podíleli na rukodělných činnostech a vytvářeli krásné ruční práce všeho druhu. Ty jsme pak mohli věnovat jako dárečky vystupujícím nebo je prezentovat na výstavách. Jako poděkování dostali uživatelé víno, piškotovou roládu, perníčky a vanilkové rohlíčky. Během besedování se na plátno promítaly fotografie z vánočních akcí minulých let a pouštěly se koledy. Okolo desáté hodiny čekalo uživatele velké překvapení. Paní ředitelka přivedla zástupce z řad studentů Gymnázia Jakuba Škody v Přerově, kteří uspořádali sbírku, za jejíž výtěžek zakoupili různé hry pro volnočasové aktivity v hodnotě 9.300,- Kč. Osobně předali krásné dary a našim uživatelům zazpívali nádherné vánoční písně. Zpívali nejen na jídelně, kde beseda probíhala, ale i na všech chodbách Domova Marie a Zámku. Bylo to velmi dojemné a radostné setkání.

Více

Besídka

Každý rok přijedou chlapci z Dětského domova z Veselíčka popřát uživatelům spokojené Vánoce. V letošním roce přijelo 6 chlapců s doprovodem a zpívali nejen vánoční, ale i moderní písničky a přednášeli básničky se zimní tématikou. Společně s uživateli zazpívali několik koled. Na závěr předali uživatelům malé andělíčky, které sami vyráběli z keramiky a všem přítomným popřáli „Šťastné a veselé Vánoce“.

Více

Přání od maminek z Radslavic

Již třetím rokem, v předvánočním čase, navštěvují uživatele maminky s dětmi ze sousední obce Radslavice. Iniciátorkou setkání je paní Nikol Zajícová, která zorganizuje sbírku drobných dárků a ty pak s dětmi předává uživatelům Domova. S dárkem a přáním navštívili všechny pokoje a na nikoho nezapomněli. Ne každý uživatel má rodinu, která jej pravidelně navštěvuje, a proto jsme rádi za tyto dobrovolné akce, které mají pro uživatele velký smysl. Uživatelé byli dojati a překvapeni, že si na ně vzpomene i někdo jiný než rodina. Jako poděkování jsme předali dětem bonbony. Děkujeme.

Více

Vánoční přání

Krásné prožití vánočních svátků přišly našim uživatelům popřát i děti s doprovodem z Lesní školky CPR Ráj. Děti navštívily uživatele na pokojích, zpívaly koledy a předávaly ručně vyrobená přáníčka. Uživatelé byli nadšeni z malých, usměvavých tvářiček a ukápla i nejedna slza dojetí. Každá návštěva dětí je nádherným příkladem uchování mezigeneračních vztahů, děkujeme tímto všem učitelkám, vychovatelkám a doprovodům, kteří v dětech pěstují a podporují vytváření dobrých mezilidských vztahů.

Více

Vánoční trhy

Někteří uživatelé si velmi přáli, aby mohli navštívit vánoční trhy. Vybrali jsme Lipník nad Bečvou a v pátek 13. 12. 2019 v dopoledních hodinách odjelo 5 uživatelů za doprovodu aktivizačních pracovnic na malý výlet. Celé dopoledne strávili prohlížením nabízeného zboží a produktů. Některé stánky nabízely vánoční dekorace, oblečení, svíčky, drobné vánoční dárečky, ale i zabijačkové produkty, punč nebo něco dobrého na zub. Každý si koupil nějakou drobnost a lehce unaveni, ale s dobrou náladou, se v poledne vrátili domů.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz