Kronika

Boží milosti

Blíží se masopust, který se bude v našem Domově oslavovat 20. 2. 2020. Přemýšleli jsme, čím si zpestřit masopustní pohoštění. Tentokrát jsme vyzkoušeli tradiční cukroví našich babiček a prababiček – Boží milosti. Těsto zadělaly uživatelky z 2 kg mouky. Odpoledne, jakmile těsto odpočinulo, začaly uživatelky smažit. Celkem se účastnilo 11 uživatelů. Po usmažení se ještě horké boží milosti obalovaly v moučkovém a vanilkovém cukru. Každý měl možnost cukroví okusit a všem velmi chutnalo. Strávili jsme aktivní, voňavé a příjemné odpoledne.

Více

Vzpomínání

Uživatelé velmi rádi vzpomínají a povídají si o tom, co prožili. Uspořádali jsme dvě vzpomínková odpoledne. Jedno proběhlo 8. 1. 2020 a druhé 22. 1. 2020. Promítali jsme fotografie z akcí a pravidelných aktivit pořádaných v roce 2019. Lidé vzpomínali, povídali si, společně se zasmáli a rozveselili. Byly to velmi příjemné chvilky.

Více

Pečeňáky

Vánoce jsou za námi, každý uživatel si užil dostatek vánočního cukroví, které dostal od rodinných příslušníků a našich kuchařek. Uživatelé se na aktivitě domluvili, že by chtěli zkusit uvařit něco obyčejného, dobrého a rychlého. Padlo několik nápadů. Uživatelé se shodli, že si upečou brambory, tzv. „pečeňáky“. Na aktivitě se sešlo 12 uživatelů. Ostrouhali 5 kg brambor, které pokladli na připravené plechy. Posolili je, posypali kmínem, pokapali olejem, některé poprášili grilovacím kořením. Během pečení si povídali, jak se dříve pekly brambory v popelu, jak se pekly v troubě s česnekem nebo cibulí. Každý přidal svůj oblíbený recept. Tomu, kdo se nemohl dostavit do jídelny, tomu se pečeňáky přinesly na pokoj. Všichni byli velmi spokojeni.

Více

Ježíškova vnoučata

V letošním roce jsme se opět zapojili do charitativní akce Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata", jehož cílem je udělat radost osamělým seniorům. V našem domově je 17 osamělých uživatelů, kterých jsme se zeptali na jejich přání. Požadavky jsme vložili do databáze projektu a ihned byly rozebrány. V období Vánoc obdrželi všichni přihlášení uživatelé svůj dárek. Naši obdarovaní uživatelé byli velmi překvapeni a z dárků měli velkou radost. Uživatelé děkují Ježíškovým vnoučatům a také přejí všem pěkné Vánoce.

Více

Vánoční houslový koncert

Vánočním houslovým koncertem zakončujeme každý rok sérii vánočních besídek a dobročinných akcí v Domově. Paní Alena Holčáková se svými žáky hrají na všech budovách a patrech koledy, aby je mohli poslouchat i uživatelé upoutaní na lůžko. Paní Holčákové patří velké poděkování za každoroční zpříjemnění vánočních svátků.

Více

Vánoční posezení a návštěva studentů Gymnázia Jakuba Škody

Ve středu 18. 12. 2019 jsme uspořádali malé předvánoční posezení pro uživatele, kteří se celý rok podíleli na rukodělných činnostech a vytvářeli krásné ruční práce všeho druhu. Ty jsme pak mohli věnovat jako dárečky vystupujícím nebo je prezentovat na výstavách. Jako poděkování dostali uživatelé víno, piškotovou roládu, perníčky a vanilkové rohlíčky. Během besedování se na plátno promítaly fotografie z vánočních akcí minulých let a pouštěly se koledy. Okolo desáté hodiny čekalo uživatele velké překvapení. Paní ředitelka přivedla zástupce z řad studentů Gymnázia Jakuba Škody v Přerově, kteří uspořádali sbírku, za jejíž výtěžek zakoupili různé hry pro volnočasové aktivity v hodnotě 9.300,- Kč. Osobně předali krásné dary a našim uživatelům zazpívali nádherné vánoční písně. Zpívali nejen na jídelně, kde beseda probíhala, ale i na všech chodbách Domova Marie a Zámku. Bylo to velmi dojemné a radostné setkání.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz