Kronika

Svatomartinské odpoledne

V pátek 9. listopadu jsme si připomněli blížící se svátek Svatého Martina. V odpoledních hodinách, na jídelně Zámku, hráli a zpívali k poslechu i tanci pan Zedek a pan Mikula. Naši senioři si kromě hudby poslechli zajímavé povídání o Svatém Martinovi, o pečené huse a o svatomartinském víně. Bílé víno bylo podáváno během zábavy spolu s chlebíčky, zákuskem a kávou. Celé odpoledne bylo příjemné a seniorům se velmi líbilo.

Více

Uctění památky zesnulých

V období svátku zesnulých jsme nabídli našim seniorům možnost uctít památku, zapálit svíčku a zavzpomínat u hrobů svých příbuzných. V týdnu od 29. 10. 2018 do 2. 11. 2018 jsme navštívili hřbitovy v Horní Moštěnici, Vlkoši, Rokytnici, Čekyni, Lipníku nad Bečvou, Předmostí a v Přerově. Na hřbitově v Pavlovicích u Přerova jsme položili věnec na hrob Alfreda Skeneho. Zapálili jsme svíčku a zavzpomínali na život rodu Skenů a jejich velký přínos pro náš Domov i pro celou obec Pavlovice u Přerova.

Více

Výstava prací

Ve dnech 25. - 28. října probíhala v Kulturním domě v Pavlovicích u Přerova výstava ručních prací. Jednalo se o společnou výstavu seniorů z DAS Pavlovice u Přerova, dětí z centra Ráj Pavlovice u Přerova a chlapců z DDŠ Veselíčko. Ti, kteří se přišli na výstavu podívat, mohli obdivovat vyšívané ubrousky, budky pro ptáčky, práci s papírem, keramiku, práci s recyklovaným i přírodním materiálem.

Více

Beseda o Svatém Hostýnku

V pondělí 22. října jsme v Domově opět přivítali Mgr. Marii Špalkovou a Mgr. Janu Bartoníkovou, které vyprávěly našim seniorům o Svatém Hostýnku. Navázaly na besedu z 21. srpna, která byla velmi zajímavá a všem se velmi líbila. Své poutavé povídání doprovázely promítáním obrázků, fotografií a map.

Více

Sportovně aktivizační den

V úterý 2. října jsme se účastnili Sportovně aktivizačního dne v DS František Náměšť na Hané. Soutěžili vždy tři zástupci z pěti Domovů, z DS Červenka, DS Jesenec, DS Chválkovice Pohoda, DS Náměšť na Hané a DAS Pavlovice u Přerova. Připraveno bylo 10 disciplín, ve kterých senioři zkoušeli svou zručnost, bystrost a dobrou paměť. V rámci mezigeneračních vztahů byli po celou dobu všem seniorům nápomocni žáci z nedaleké základní školy, což se nám velmi líbilo, protože to celou akci oživilo. Našim seniorům se v soutěžení dařilo a vybojovali krásné první místo. Děkujeme všem z DS František Náměšť na Hané za milé přivítaní a krásně prožitý den.

Více

Den seniorů

V pondělí 1. října vystoupili v našem Domově, v rámci Dne seniorů a Týdne knihoven, žáci prvního stupně Základní školy Pavlovice u Přerova. Děti, pod vedením třídních učitelek a paní knihovnice, recitovaly básničky, zpívaly písničky, zatančily tanečky a zahrály krátké divadlo "O Sněhurce". Všem, kteří se přišli na děti podívat, se vystoupení velmi líbilo. Po ukončení vystoupení si naši senioři zazpívali s aktivizační pracovnicí známé lidové písničky.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz