Kronika

Vánoční besídka

Krásné předvánoční dopoledne připravily pro naše uživatele děti ze ZŠ Pavlovice u Přerova pod vedením svých třídních učitelek. Předvedly divadelní představení „O tom, jak nám kouřila kamna“ a přednesly básničky zaměřené na roční období. Společně pak odrecitovaly vánoční básničky a zazpívaly koledy. Po vystoupení žáků ZŠ nám připravený program předvedly také děti z místní mateřské školy. Zazpívaly koledy, zatancovaly krásné tanečky v převleku za čertíky nebo jako víly a přednesly básničky. Nakonec všechny děti předaly uživatelům ručně vytvořená vánoční přáníčka.

Více

Vanilkové rohlíčky

Vůně vanilkových rohlíčků nás provází obdobím Vánoc již od ranného dětství. Proto jsme chtěli seniorům připomenout dobu vánočních příprav právě pečením vanilkových rohlíčků. Připravili jsme základní těsto a uživatelé tvarovali malé rohlíčky. Podařilo se nám zaplnit sedm plechů voňavým cukrovím, které pak uživatelé obalovali ve vanilkovém cukru. Vůně se linula všemi prostorami Domova Marie. Pro zpříjemnění atmosféry zněly jídelnou tóny vánočních koled.

Více

Mikulášská nadílka

Jako každý rok, tak i letos přijali naše pozvání chlapci z Dětského domova se školou a jídelnou Veselíčko, aby v přestrojení za Mikuláše, anděly a čerty navštívili všechny uživatele a předali jim malý dáreček. Nejprve obveselili uživatele na Zámku a potom i na Domově Marie. Na každém pokoji zazpívali koledu na přání a na oplátku si rádi poslechli písničky nebo básničky v podání uživatelů.

Více

Mikulášské zpívání

Každý rok připravujeme pro uživatele mikulášskou zábavu. Letos, vzhledem k omezeným prostorám v rámci přestavby Domova, jsme uspořádali hudební odpoledne, na kterém nám hráli a zpívali pan Zedek a pan Mikula. Uživatelé se připojili ke zpěvu lidových písní i koled. Pan Zedek i pan Mikula popřáli uživatelům krásný advent a klidné svátky vánoční.

Více

Cestopisný projekt - O Česku

Do Domova přijal pozvání pan Jaroš, aby zpříjemnil odpoledne našim klientům povídáním o Česku. Pan Jaroš promítal dokument, povídal o místech, které navštívil a předal spoustu zajímavých informací o Čechách. Promítal nám také velmi zajímavé video o průvodu Mikuláše a jeho čertovské družiny z Chvalčova u Bystřice pod Hostýnem.

Více

Správná trefa

Tři naši uživatelé jeli reprezentovat náš Domov na turnaj v šipkách do Domova pro seniory Hranice. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Každý soutěžící prošel 10 koly a v každém měl 3 hody. Soutěžící z našeho Domova vybojovali krásné druhé místo. Seniorům se akce velmi líbila, byli spokojení s krásným umístěním. Domů si vezli nejen dárkový koš, medaile a pohár, ale i výbornou náladu.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz