Kronika

Přání od maminek z Radslavic

Již třetím rokem, v předvánočním čase, navštěvují uživatele maminky s dětmi ze sousední obce Radslavice. Iniciátorkou setkání je paní Nikol Zajícová, která zorganizuje sbírku drobných dárků a ty pak s dětmi předává uživatelům Domova. S dárkem a přáním navštívili všechny pokoje a na nikoho nezapomněli. Ne každý uživatel má rodinu, která jej pravidelně navštěvuje, a proto jsme rádi za tyto dobrovolné akce, které mají pro uživatele velký smysl. Uživatelé byli dojati a překvapeni, že si na ně vzpomene i někdo jiný než rodina. Jako poděkování jsme předali dětem bonbony. Děkujeme.

Více

Besídka

Každý rok přijedou chlapci z Dětského domova z Veselíčka popřát uživatelům spokojené Vánoce. V letošním roce přijelo 6 chlapců s doprovodem a zpívali nejen vánoční, ale i moderní písničky a přednášeli básničky se zimní tématikou. Společně s uživateli zazpívali několik koled. Na závěr předali uživatelům malé andělíčky, které sami vyráběli z keramiky a všem přítomným popřáli „Šťastné a veselé Vánoce“.

Více

Vánoční přání

Krásné prožití vánočních svátků přišly našim uživatelům popřát i děti s doprovodem z Lesní školky CPR Ráj. Děti navštívily uživatele na pokojích, zpívaly koledy a předávaly ručně vyrobená přáníčka. Uživatelé byli nadšeni z malých, usměvavých tvářiček a ukápla i nejedna slza dojetí. Každá návštěva dětí je nádherným příkladem uchování mezigeneračních vztahů, děkujeme tímto všem učitelkám, vychovatelkám a doprovodům, kteří v dětech pěstují a podporují vytváření dobrých mezilidských vztahů.

Více

Vánoční trhy

Někteří uživatelé si velmi přáli, aby mohli navštívit vánoční trhy. Vybrali jsme Lipník nad Bečvou a v pátek 13. 12. 2019 v dopoledních hodinách odjelo 5 uživatelů za doprovodu aktivizačních pracovnic na malý výlet. Celé dopoledne strávili prohlížením nabízeného zboží a produktů. Některé stánky nabízely vánoční dekorace, oblečení, svíčky, drobné vánoční dárečky, ale i zabijačkové produkty, punč nebo něco dobrého na zub. Každý si koupil nějakou drobnost a lehce unaveni, ale s dobrou náladou, se v poledne vrátili domů.

Více

Vánoční besídka

Krásné předvánoční dopoledne připravily pro naše uživatele děti ze ZŠ Pavlovice u Přerova pod vedením svých třídních učitelek. Předvedly divadelní představení „O tom, jak nám kouřila kamna“ a přednesly básničky zaměřené na roční období. Společně pak odrecitovaly vánoční básničky a zazpívaly koledy. Po vystoupení žáků ZŠ nám připravený program předvedly také děti z místní mateřské školy. Zazpívaly koledy, zatancovaly krásné tanečky v převleku za čertíky nebo jako víly a přednesly básničky. Nakonec všechny děti předaly uživatelům ručně vytvořená vánoční přáníčka.

Více

Vanilkové rohlíčky

Vůně vanilkových rohlíčků nás provází obdobím Vánoc již od ranného dětství. Proto jsme chtěli seniorům připomenout dobu vánočních příprav právě pečením vanilkových rohlíčků. Připravili jsme základní těsto a uživatelé tvarovali malé rohlíčky. Podařilo se nám zaplnit sedm plechů voňavým cukrovím, které pak uživatelé obalovali ve vanilkovém cukru. Vůně se linula všemi prostorami Domova Marie. Pro zpříjemnění atmosféry zněly jídelnou tóny vánočních koled.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz