Kronika

Tématické výlety - květen

Od dubna 2019 probíhá rekonstrukce Domova Eliška. K pořádání společných aktivit máme omezené prostory, proto jsme se rozhodli pořádat pro naše uživatele malé, tématické výlety. Na výlety budeme jezdit služebním autem s instalovanou nájezdovou plošinou a tak může jet maximálně 5 uživatelů. V květnu jsme se jeli podívat na Svatý Hostýn. Ráno jsme se účastnili bohoslužby, poté jsme se prošli po okolí a nakoupili drobné dárky. Výlety se konaly 21. 5. a 28. 5. 2019.

Více

Pečeme chleba

Při pečení štrůdlů si uživatelky předávaly osvědčené recepty a vzpomínaly na to, co se peklo v každé domácnosti. Shodly se, že základem stravy je chléb a domluvily se, že si ho samy upečou. Připravily si recept a brzy ráno zadělaly těsto. Po snídani se sešly, povídaly o chlebě, o jeho přípravě, surovinách, o pečení. Vzpomínaly, jak se připravuje kvásek, jak se pekl chléb v dřívějších dobách a jaké se k chlebu vážou zvyky. Vzpomínaly na své maminky a babičky. Chléb se upekl do zlatova, měl křupavou kůrčičku a všem chutnal.

Více

Pečeme štrúdl

Na přání našich seniorů jsme se rozhodli upéct společně jablečný štrúdl z kynutého těsta. Šikovné uživatelky ráno zadělaly kynuté těsto. Po snídani se sešli zájemci o pečení na jídelně a společně se pustili do práce. Někteří okrajovali jablíčka, jiní strouhali, další pak chystali těsto, zavinovali, dochucovali a chystali k pečení. Během dopoledne i štrúdly upekli. Všichni přítomní si během dopoledne povídali, vyměňovali si recepty a příjemně se bavili. Všem se pečení velmi líbilo.

Více

Setkání aktivizačních pracovníků

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 se v našem Domově uskutečnilo Setkání aktivizačních pracovníků Olomouckého kraje. Cílem akce je předávání si zkušeností a dovedností k práci se seniory. Tématem setkání byla výroba velikonočních kraslic. Po úvodním slově paní ředitelky se účastníci setkání seznámili s technikou vrtaných kraslic. Paní lektorka seznámila přítomné s postupem výroby od vyfouknutí vajíčka až po finální zavěšení na ozdobnou stužku. Všichni přítomní si vyrobili vlastní kraslice; vyvrtali, natřeli akrylovou barvou a vyzdobili voskem. Paní lektorka také ukázala spoustu jiných technik, kterými se dají kraslice zdobit. Všichni přítomní byli velmi spokojení a odcházeli domů s vlastnoručně vyrobenými kraslicemi a úsměvem na tváři.

Více

Březen - měsíc čtenářů a knihoven

V rámci měsíce knihy přišli žáci Základní školy Pavlovice u Přerova přečíst našim uživatelům úryvky z knih, kapitoly známých i méně známých pohádek a zarecitovat básničky. Následně zazpívali našim uživatelům také písničky od pánů Svěráka a Uhlíře. Besedu ukončila paní učitelka přečtením pověsti o pokladu, který je ukrytý u staré lípy někde v okolí Pavlovic. Uživatelé mají setkání s dětmi velmi rádi a i to březnové se jim velmi líbilo.

Více

Masopustní zábava

Na jídelně Zámku se dne 6. 3. 2019 uskutečnila masopustní zábava. Jídelna byla vyzdobena veselými doplňky, které měly naznačit, že je masopustní hodování. Na mísách ležela pletená jelítka, šité jitrnice a jiné masopustní dobroty. K poslechu hráli a zpívali Duo Zedek. Pro uživatele byly připraveny výborné koblihy a jiné pohoštění. Masopustní zábava se všem velmi líbila.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz