Kronika

Mikulášská nadílka

Jako každý rok, tak i letos přijali naše pozvání chlapci z Dětského domova se školou a jídelnou Veselíčko, aby v přestrojení za Mikuláše, anděly a čerty navštívili všechny uživatele a předali jim malý dáreček. Nejprve obveselili uživatele na Zámku a potom i na Domově Marie. Na každém pokoji zazpívali koledu na přání a na oplátku si rádi poslechli písničky nebo básničky v podání uživatelů.

Více

Mikulášské zpívání

Každý rok připravujeme pro uživatele mikulášskou zábavu. Letos, vzhledem k omezeným prostorám v rámci přestavby Domova, jsme uspořádali hudební odpoledne, na kterém nám hráli a zpívali pan Zedek a pan Mikula. Uživatelé se připojili ke zpěvu lidových písní i koled. Pan Zedek i pan Mikula popřáli uživatelům krásný advent a klidné svátky vánoční.

Více

Cestopisný projekt - O Česku

Do Domova přijal pozvání pan Jaroš, aby zpříjemnil odpoledne našim klientům povídáním o Česku. Pan Jaroš promítal dokument, povídal o místech, které navštívil a předal spoustu zajímavých informací o Čechách. Promítal nám také velmi zajímavé video o průvodu Mikuláše a jeho čertovské družiny z Chvalčova u Bystřice pod Hostýnem.

Více

Správná trefa

Tři naši uživatelé jeli reprezentovat náš Domov na turnaj v šipkách do Domova pro seniory Hranice. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Každý soutěžící prošel 10 koly a v každém měl 3 hody. Soutěžící z našeho Domova vybojovali krásné druhé místo. Seniorům se akce velmi líbila, byli spokojení s krásným umístěním. Domů si vezli nejen dárkový koš, medaile a pohár, ale i výbornou náladu.

Více

Vánoční hvězda

Dne 22. 11. 2019 byla ukončena sbírka na pomoc dětem Dětské kliniky FN Olomouc. Výtěžek sbírky je věnován na humanizaci dětského hematoonkologického oddělení, na sociální pomoc rodinám a financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po náročné léčbě. Celkem bylo vybráno 6.850,- Kč, za které byly zakoupeny vánoční hvězdy.

Více

Pečení a zdobení perníčků

I letos se naši senioři pustili do tradičního pečení perníčků. Těsto jsme připravili podle osvědčeného receptu. Celkem 10 uživatelů se sešlo na jídelně, každý měl svou činnost. Někdo vykrajoval, někdo potíral žloutkem a někdo jen radil. V odpoledních hodinách jsme pak připravili polevu a zdobení mohlo začít. K pečení i zdobení jsme si pouštěli koledy a strávili tak příjemný a voňavý den.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz