Kronika

Vánoční hvězda

Dne 22. 11. 2019 byla ukončena sbírka na pomoc dětem Dětské kliniky FN Olomouc. Výtěžek sbírky je věnován na humanizaci dětského hematoonkologického oddělení, na sociální pomoc rodinám a financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po náročné léčbě. Celkem bylo vybráno 6.850,- Kč, za které byly zakoupeny vánoční hvězdy.

Více

Pečení a zdobení perníčků

I letos se naši senioři pustili do tradičního pečení perníčků. Těsto jsme připravili podle osvědčeného receptu. Celkem 10 uživatelů se sešlo na jídelně, každý měl svou činnost. Někdo vykrajoval, někdo potíral žloutkem a někdo jen radil. V odpoledních hodinách jsme pak připravili polevu a zdobení mohlo začít. K pečení i zdobení jsme si pouštěli koledy a strávili tak příjemný a voňavý den.

Více

„Člověče, nezlob se!“

Senioři v našem Domově jsou soutěživí a velmi rádi hrají společenské hry. Ve středu 13. 11. 2019 jsme uspořádali turnaj ve společenské hře „Člověče, nezlob se!“. Navzdory sychravému počasí, které panovalo venku, byla nálada u soutěže a teplého čaje veselá a příjemná. Vítězka turnaje získala hrníček, čaj a čokoládu.

Více

Holandský billiard

Turnaj v holandském billiardu mezi uživateli našeho Domova a chlapci z Dětského Domova Veselíčko proběhl v dopoledních hodinách na jídelně Domova Marie. Soutěžící z Veselíčka byli u nás poprvé a moc se jim dopolední atmosféra líbila. Po napínavém zápolení byly sečteny body a první místo získala klientka našeho Domova. To však chlapcům nevadilo. Všichni soutěžící dostali malé občerstvení a naši uživatelé byli od chlapců obdarováni malým keramickým dárkem, který sami vyrobili ve školní dílně.

Více

Památka zesnulých

Tak jako každý rok, tak i letos jsme nabídli uživatelům doprovod na hřbitovy, aby mohli zavzpomínat, položit věneček a zapálit svíčku na hrobech svých blízkých zesnulých. V letošním roce jsme navštívili hřbitovy v Lipníku nad Bečvou a Horní Moštěnici. Také jsme položili kytici, kterou vyrobily aktivizační pracovnice se zahradnicí, na hrob Alfreda Skeneho.

Více

Dýňové sušenky

Stává se již tradicí, že po dlabání dýní zpracujeme vydlabanou dužinu a pečeme dýňové sušenky. Letos uživatelé použili osvědčený recept, který ještě obohatili o vanilku, rozinky a čokoládu. Těsto se povedlo, sušenky byly po upečení krásně růžové a všem, kteří se na pečení podíleli i těm, kteří se účastnit nemohli, velmi chutnalo.

Více

Aktuality

Vánoční hvězdy

Policisté Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje předají ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v dopoledních hodinách našim seniorům vánoční hvězdy. Zakoupením vánočních hvězd policisté finančně podpořili těžce nemocné děti léčené na hemato-onkologickém oddělení ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Starší aktuality

 

Chcete se stát naším klientem?

Průvodce přijetím

Kde nás najdete

Domov Alfreda Skeneho Pavlovice u Přerova, příspěvková organizace,
751 12 Pavlovice u Přerova 95

  581 701 957      606 711 915
  socialni@daspavlovice.cz